Rudina Hajdari u përjashtua se s’dogji mandatin, vëllai krah Bashës në protestë

Aktualitet Kryesore

Familja e Azem Hajdarit është e ndarë përsa i përket aksionit që opozita po zhvillon kundër qeverisë Rama. Rudina Hajdari nuk pranoi që të digjte mandatin duke qëndruar në Kuvend, ndërsa PD-ja e përjashtoi nga strukturat.

Ndërkohë që vëllai i saj, Kiri vijon që të marrë pjesë në tubimet e opozitës në krah të Lulzim Bashës, teksa edhe sot ka pasur shtrëngim të duarve me liderin e PD-së dhe takim miqësor teksa nisën marshimin nga selia në drejtim të Kryeministrisë që çeli protestën e kësaj të shtune kundër qeverisë Rama.

Kështu për njërin nga fëmijët e Azem Hajdarit, parlamenti është streha e demokracisë, ndërsa për tjetrin streha e krimit.

Share: